Головна » 2012 » Листопад » 26 » Година пам'яті "Великі твої жертви, Україно"
12:11
Година пам'яті "Великі твої жертви, Україно"
 21 листопада 2012 року в літературно-музичній вітальні центральної районної бібліотеки ім. Коцюбинського відбулася година пам'яті "Великі твої жертви, Україно", приурочена 80-річчю голодомору та 75-річчю політичних репресій в Україні.
 До початку заходу присутні ознайомились з матеріалами книжкової виставки "Злочин, якому немає прощення" на фоні "Реквієму" В. Моцарта, тривожно звучали слова ведучих Зінаїди Романюк та Галини Слюсар.
...Голодомор і жорстокі репресії на Україні залишили по собі не тільки мільйони безіменних поховань, а й страшну духовну руїну. І для того, щоб ця руїна загоїлась, нам сьогоднішньому поколінню той 33 рік повинен бути близьким і відлунюватись в наших серцях великою людською чеснотою, святою пам'яттю.
 Вчитель історії (с. Лозичне) Воленюк Володимир Олексійович ознайомив присутніх з матеріалами голодомору та репресій на Україні 1932-1933 рр.
 Про голод та репресії на Шепетівщині розповів науковий працівник та збирач фондів краєзнавчого відділу музею М. Островського Лукашук Олександр Володимирович.
 Кухарук Віра Василівна - керівник літературно-мистецької студії "Доля" поділилася спогадами про голодомор та репресії, про які розповідала її бабуся, яка жила на Вінничині, прочитала свої власні вірші.
 Учні 10-х класів, школи-гімназії вистроїлись в імпровізований журавлинний ключ, запалили свічки пам'яті.
Світлу Пам'ять жертв голодомору та сталінських репресій вшанували хвилиною мовчання.
 Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. Тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом і тих, хто народився після цих страшних подій. Вона завжди буде об'єднувати живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.
 В Шепетівці встановлено пам'ятний знак в районі молодіжного парку.
 Там хрест і дзвін, як символ вічного звучання, вічної пам'яті про події тих страшних років.
Категорія: Архів - 2013 | Переглядів: 130 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: